Logopeda

mgr Justyna Polek

Neurologopeda, fizjoterapeuta, terapeuta NDT Bobath

Nazywam się Justyna Polek. Jestem fizjoterapeutą oraz neurologopedą. Pracuję z dziećmi od 19 lat. Pierwsze kroki w swojej pracy zawodowej stawiałam w przedszkolu integracyjnym oraz przychodni rehabilitacyjnej dla noworodków i niemowląt. Kolejny etap w moim życiu to zetknięcie się z pacjentami z Domowego Hospicjum dla Dzieci, z którymi jestem związana do dnia dzisiejszego. Zdobyte przeze mnie uprawnienia i kwalifikacje ( kurs NDT Bobath, Baby Bobath, PNF, kurs terapii ręki u dzieci z problemami neurologicznymi, diagnostyka wg. Prechtla i inne), pozwalają mi na przeprowadzenie rzetelnej diagnozy i kompletnej rehabilitacji u dzieci, które wykazują problemy neurologiczne, opóźnienia w rozwoju czy zaburzenia postawy.
Ponieważ rozwój dziecka to nie tylko ruch, ale też wiele umiejętności, kształtujących się równolegle, postanowiłam zagłębić się w rozwój kompetencji językowych i rozpoczęłam podyplomowe studia z logopedii a następnie neurologopedii. Również w tej dziedzinie staram się pogłębiać swoją wiedzę uczestnicząc w kolejnych kursach i szkolenia (Niedokształcenie mowy o typie afazji, Diagnoza i terapia dysfagii, Diagnostyka i terapia neurologopedyczna i inne).
Prywatnie jestem miłośniczką biegów długodystansowych i jazdy na rowerze.

mgr Ewa Granat

Neurologopeda, Pedagog – terapeuta, Oligofrenopedagog, Trener TUS, Provider Neuroflow

Od 25  lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w charakterze pedagoga, wychowawcy,  logopedy, terapeuty. Współpracowała  z różnymi placówkami- Szkoła, Przedszkole, Dom Dziecka, Centrum Rozwoju i Wsparcia Rodziny, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna,  głównie w Opolu i jego okolicach.  Prowadzi działania wspierające dzieci z niepełnosprawnością i ich rodziny, w ostatnich latach szczególnie towarzyszy osobom ze spektrum autyzmu. Jako członek zespołu projektu „Wychowanie do Nauczania Włączającego” ( Lerning to include) – organizowanego przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyno –  Społecznych i Szkoleń WCIES opracowała scenariusze lekcji dla nauczycieli dotyczące edukacji włączającej, współtworzyła filmy prezentujące lekcje modelowe, prowadziła warsztaty dla nauczycieli na terenie Polski.

Współpracuje z Wyższymi Uczelniami gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniem ze słuchaczami studiów podyplomowych:

Jest osobą otwartą, pełną energii, wierzy w ludzi i lubi być nimi otoczona.

logopeda Ewa Granat

Wspieramy rozwój Twojego dziecka