Psycholog

mgr Hanna Załężna

Psycholog

Z wykształcenia jestem psychologiem oraz pedagogiem. Pierwszy kontakt z dziećmi miałam już podczas nauki akademickiej. Studiując pracowałam jako animator, a dodatkowo byłam wolontariuszką “Akademii Przyszłości”, wspierającej edukację dzieci o szczególnych potrzebach. W 2018 roku ukończyłam kurs Szkoły Trenerów Biznesu, uzyskując uprawnienia szkoleniowca. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w placówkach opiekuńczych oraz oświatowych. Od 5 lat pracuję w przedszkolach jako pedagog oraz psycholog. Dzięki temu, codziennie mam okazję obserwować zachowania, naukę oraz rozwój dzieci. W pracy z nimi bardzo cenię sobie budowanie relacji wspołpracy z rodzicami. Dzięki temu, że moja praca jest również moją pasją, stawiam na ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i doskonalenie zdobytych umiejętności. Współpracuję jako ekspert z Akademią Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej, gdzie publikuję teksty związane z tematyką dziecięcą. Prywatnie jestem mamą, której bliskie jest podejście rodzicielstwa bliskości oraz porozumienia bez przemocy (NVC).

mgr Magdalena Galus

Psycholog

Jestem absolwentką psychologii oraz pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. Już podczas studiów stałam się aktywną wolontariuszką “Akademii Przyszłości”, gdzie mogłam wcielić się w rolę towarzysza dzieci z różnymi trudnościami rodzinnymi, czy zobaczyć jak to jest nosić czerwony nosek w fundacji “Dr Clown”, a tym samym wywoływać uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych w sytuacjach różnych chorób.
By móc kompleksowo przyjrzeć się każdej sytuacji, poszerzyłam swój warsztat o szkolenie z zakresu Interwencji Kryzysowej. Wiedza ta pozwala mi sprawnie działać podczas sytuacji kryzysowych, które przydarzają się dorosłym i często wpływają krzywdząco na dzieci, które nie posiadają jeszcze umiejętności przezwyciężania takich trudności. Pełniąc funkcję psychologa w Ośrodku Interwencyjnym, przede wszystkim skupiam się na zabezpieczeniu potrzeb tych, którzy w danym momencie nie posiadają takich zdolności, często są to więc dzieci i młodzież.
Kochając ruch i znając jego pozytywny wpływ na samopoczucie ukończyłam Szkołę Psychoterapii Ruchem i Tańcem. Zastosowanie różnych technik pracy z ciałem podnosi świadomość oraz uczy przede wszystkim umiejętności dbania o własne potrzeby. Metoda ta sprawdza się zarówno u maluszków, jak i starszych zuchów 🙂
Moje doświadczenie zawodowe rozszerzam również o terapię dzieci i młodzieży w tutejszej poradni, gdzie mogę połączyć kreatywność, humor, uważność oraz stale wykorzystywać elementy terapii ruchem i tańcem. Praca z dziećmi motywuje mnie do nieustannego poszukiwania nowych sposobów, które pomogą im przezwyciężyć swoje trudności.

mgr Magdalena Galus

Wspieramy rozwój Twojego dziecka